XVI Mini Triatlon Siemiatycki

Kliknij aby powiększyć 21 sierpnia odbył się już po raz szesnasty Mini Triatlon Siemiatycki. Organizatorami byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach oraz Towarzystwo Sportowe Siemiatycze.

Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach: klas 4-6 szkół podstawowych, gimnazjów i open. Juniorzy i juniorki mieli do pokonania 50 m pływania, 3000 m jazdy na rowerze oraz 1500m biegu przełajowego. W kategorii open zawodnicy musieli przepłynąć 150 m, przejechać na rowerze 4500 m oraz przebiec 3000 m.

Kliknij aby powiększyć Zwycięzcą zawodów w kategorii klas 4-6 szkół podstawowych został Sebastian Tatarkin, a drugi był Paweł Łopaciuk – obaj z Siemiatycz.

Wśród dziewcząt klas 4-6 szkół podstawowych zwyciężczynią została Joanna Konopacka z Siemiatycz .

W kategorii gimnazjalistów triumfował Łukasz Dzierzkowski z Tarnobrzega przed Sylwestrem Rękawkiem i Kewinem Szawkało z Siemiatycz.

1. miejsce w kategorii open wywalczył Tomasz Supronowicz z Siemiatycz (31 minut 50 sekund) przed weteranem i wielokrotnym uczestnikiem siemiatyckiego triatlonu Janem Lemancewiczem z Giżycka (38 minut 30 sekund). Trzeci był Rafał Borkowski z Siemiatycz (44 minuty 20 sekund).

Wszyscy zawodnicy otrzymali puchary oraz koszulki i inne drobne upominki od organizatorów.