obraz-menu1 obraz-menu2

O nas

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach jest jednostką organizacyjną Urzędu Miasta Siemiatycze. Utworzony został 27 stycznia 1999 r. uchwałą Rady Miasta Siemiatycze Nr VII/28/99. Głównymi zadaniami MOSiRu są utrzymanie bazy sportowo-rekreacyjnej oraz organizacja imprez sportowych i rekreacyjnych na terenie Siemiatycz. MOSiR jest gospodarzem obiektów sportowych oraz ponad 60 ha terenów zielonych oraz 2 zalewów wodnych.

Relacje z imprez '2011

III. Mistrzostwa Siemiatycz w wielokrotnym wyciskaniu sztangi

Kliknij aby powiększyć W sobotę 29 października odbyły się III. Mistrzostwa Siemiatycz w wielokrotnym wyciskaniu sztangi. Organizatorem był MOSiR Siemiatycze oraz Leszek Łazowski właściciel Centrum Poprawy Kondycji Fizycznej znajdującego się na ul. Kościuszki 8 w Siemiatyczach.

Uczestnicy mieli za zadanie wyciśnięcie na płaskiej ławce jak najwięcej razy sztangi z obciążeniem o łącznej wadze 50 kg w kategorii mężczyzn i 25 kg w kategorii kobiet.

W tegorocznej edycji zawodów po raz pierwszy wystartowały panie. Od razu też padł dość wyśrubowany wynik – Karolina Nesterowicz wykonała 37 poprawnych powtórzeń, a jej konkurentka Anna Zduniewicz - 11 powtórzeń.

W kategorii męskiej rekord zawodów został wyśrubowany do 91 powtórzeń. Wynikiem tym zwyciężył w zawodach ubiegłoroczny triumfator Paweł Molski. Drugie miejsce z wynikiem 90 powtórzeń wywalczył Wojciech Mroczkowski; trzeci był Paweł Sawa (66 powtórzeń), czwarty Paweł Kobus (50 powtórzeń) a piąty Jarosław Mioduszewski (44 powtórzenia).

Zwycięzcy zawodów otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i koszulki.

W dotychczas rozegranych edycjach zwyciężali:

- w 2009 roku: Tomasz Hryniewicki (31 powtórzeń)

- w 2010 roku: Paweł Molski (76 powtórzeń)

Serdeczne podziękowania należą się Leszkowi Łazowskiemu za udostępnienie siłowni, sprzętu na zawody i ufundowanie nagród w postaci karnetów oraz Wiesławowi Kiślukowi, właścicielowi Firmy Budowlanej „Wikbud” z Siemiatycz za ufundowanie nagród rzeczowych – odżywek i akcesoriów treningowych.