O nas

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach jest jednostką organizacyjną Urzędu Miasta Siemiatycze. Utworzony został 27 stycznia 1999 r. uchwałą Rady Miasta Siemiatycze Nr VII/28/99. Głównymi zadaniami MOSiRu są utrzymanie bazy sportowo-rekreacyjnej oraz organizacja imprez sportowych i rekreacyjnych na terenie Siemiatycz. MOSiR jest gospodarzem obiektów sportowych oraz ponad 60 ha terenów zielonych oraz 2 zalewów wodnych.

Menu strony
Nowości

Cross Triathlon Siemiatycze i Mini Triathlon Siemiatycki 2018

Organizatorem
Cross Triathlonu Siemiatycze oraz Mini Triathlonu Siemiatyckiego jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach z siedzibą przy ul. Nadrzecznej 29, 17-300 Siemiatycze, tel. 85 656 10 44, fax 85 655 26 65. Impreza odbywa się we współpracy z Lekkoatletycznym Klubem Sportowym „Sprinter” Siemiatycze. Zawody odbędą się 26 sierpnia 2018r. Biuro zawodów będzie mieściło się na ul. Sportowej w Siemiatyczach przy Plaży Miejskiej na Zalewie nr 2. Pływanie odbywać się będzie na wyznaczonej trasie na Zalewie nr 2. Jazda rowerem oraz bieg przełajowy rozgrywane będą trasą pofałdowana, biegnącą leśnym szlakiem. Na całej trasie ruch drogowy zamknięty. Kask zalecany – start bez kasku na własną odpowiedzialność oraz za zgodą opiekuna prawnego w przypadku osób niepełnoletnich. Zgłoszenia indywidualne do Cross Triathlon Siemiatycze 2018 będą przyjmowane jedynie w formie elektronicznej na stronie www.online.datasport.pl/zapisy/.

Relacje z imprez

V. Zawody o tytuł „Najsilniejszego w Siemiatyczach”

Kliknij aby powiększyć 31 sierpnia na plaży miejskiej w Siemiatyczach odbyły się V. zawody o tytuł „Najsilniejszego w Siemiatyczach”. W tegorocznej edycji zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: rzucie „żelastwem” na odległość, przetaczaniu opony, martwym ciągu z walizkami oraz wadze płaczu. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach: do 90 kg, powyżej 90 kg oraz początkujący.

W sumie zgłosiło się 12 osób – 6 w kategorii do 90 kg, 6 w kategorii powyżej 90 kg oraz 2 w kategorii początkujący.

Ostatecznie w kategorii początkujący trzy z czterech konkurencji wygrał Jakub Oksieńciuk (Siemiatycze) i tym samym zwyciężył całą kategorię przed Mariuszem Konopackim (Siemiatycze).

W kategorii do 90 kg zwyciężył Karol Romańczuk z Czartajewa przed Rafałem Nowaczukiem z Siemiatycz. Na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Daniszewski z Siemiatycz. Miejsce czwarte wywalczył Damian Sandrykowicz (Żurobice), a miejsce piąte przypadło w udziale Pawłowi Kobus (Siemiatycze) oraz Pawłowi Łęskiemu (Siemiatycze), którzy uzyskali identyczną ilość punktów.

W kategorii powyżej 90 kg zwyciężył po raz czwarty w historii Krzysztof Różański z Siemiatycz, który nie pozostawił rywalom złudzeń w kwestii tego, kto jest najsilniejszy w naszym mieście wygrywając trzy z czterech konkurencji. Drugie miejsce zajął Michał Puchalski - również z Siemiatycz - a trzecie Łukasz Purwin z Białegostoku. Kolejność na dalszych pozycjach wyglądała następująco: 4. Mateusz Skrzat (międzyrzec Podlaski), 5. Jarosław Mioduszewski (Siemiatycze), 6. Sylwester Tokarski (Czartajew).

Zwycięzcy otrzymali ręcznie wykonane puchary a wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci odżywek sportowych.

Niedzielne zawody były także ostatnimi zaliczanymi do Siemiatyckiej Ligi Siły i Sprawności 2013/2014. Wręczone więc zostały także nagrody za całą Ligę. W kategorii mężczyzn na podium stanęli: 1. Karol Romańczuk, 2. Krzysztof Daniszewski, 3. Michał Puchalski. W kategorii kobiet triumfowały: 1. Karolina Nesterowicz, 2. Natalia Pachwicewicz, 3. Anna Zduniewicz. Zwycięzcy ligi otrzymali w nagrodę tablety, zdobywcy miejsc drugich odtwarzacze mp3, osoby które stanęły na najniższym stopniu podium – słuchawki. Nagrodę w postaci torby sportowej otrzymał także Jakub Oksieńciuk, który startował w kategorii amator niemal na wszystkich zawodach zaliczanych do ligi.

Trzeba powiedzieć, że zmagania ligowe cieszyły się dużą popularnością. W sumie sklasyfikowano w całym cyklu prawie 60 zawodników i zawodniczek z Siemiatycz oraz innych miejscowości. Mając to na uwadze MOSiR w październiku rozpocznie drugą edycję ligi zawodami w wielokrotnym wyciskaniu sztangi. O szczegółach będziemy informować w lokalnej prasie oraz mediach elektronicznych - www.mosir-siemiatycze.info

MOSiR Siemiatycze składa serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie przy organizacji imprez ligi: Leszkowi Łazowskiemu właścicielowi Centrum Poprawy Kondycji Fizycznej w Siemiatyczach, Cezaremu Kudelskiemu i Adamowi Stawieckiemu właścicielom siłowni „Kuźnia” w Siemiatyczach oraz Krzysztofowi Różańskiemu – właścicielowi firmy Metalart z Siemiatycz.