obraz-menu1 obraz-menu2

O nas

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach jest jednostką organizacyjną Urzędu Miasta Siemiatycze. Utworzony został 27 stycznia 1999 r. uchwałą Rady Miasta Siemiatycze Nr VII/28/99. Głównymi zadaniami MOSiRu są utrzymanie bazy sportowo-rekreacyjnej oraz organizacja imprez sportowych i rekreacyjnych na terenie Siemiatycz. MOSiR jest gospodarzem obiektów sportowych oraz ponad 60 ha terenów zielonych oraz 2 zalewów wodnych.

Relacje z imprez

VI. Zawody o tytuł „Najsilniejszego w Siemiatyczach”

Kliknij aby powiększyć 11 października na hali widowiskowo-sportowej w Siemiatyczach odbyły się VI. zawody o tytuł „Najsilniejszego w Siemiatyczach”. W tegorocznej edycji zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: konkurencji wiązanej, przetaczaniu opony, martwym ciągu oraz wadze płaczu. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach: do 90 kg, powyżej 90 kg oraz początkujący.

W sumie zgłosiło się 14 osób – 8 w kategorii do 90 kg, 4 w kategorii powyżej 90 kg oraz 2 w kategorii początkujący.

W kategorii początkujący 1. miejsce zajął Marek Gredel z Romanówki, 2. był Jakub Oksieńciuk z Siemiatycz. Rywalizacja w tej kategorii była bardzo wyrównana – obaj zawodnicy zdobyli tyle samo punktów. O kolejności zadecydowało zatem zwycięstwo w ostatniej konkurencji, która wygrał właśnie Gredel.

W kategorii do 90 kg zwyciężył Andrzej Bujno z Siemiatycz przed Krzysztofem Daniszewskim z Siemiatycz. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Rybałtowski z Siemiatycz. Miejsce czwarte wywalczył Karol Romańczuk z Czartajewa, miejsce piąte przypadło w udziale Kamilowi Oksieńciukowi ze Słoch Annopolskich, szósty był Rafał Nowaczuk z Siemiatycz, siódmy Damian Walicki z Białegostoku a ósmy Paweł Kobus z Bacik Bliższych.

W kategorii powyżej 90 kg zwyciężył Łukasz Purwin z Białegostoku. Drugie miejsce zajął Daniel Antoniuk z Czarnej Średniej - a trzecie Michał Puchalski z Siemiatycz. Tuż za podium uplasował się Przemysław Toczyński z Czartajewa.

Zwycięzcy otrzymali puchary a wszyscy uczestnicy oraz nagrodami rzeczowymi w postaci odżywek sportowych.

Niedzielne zawody były także ostatnimi zaliczanymi do Siemiatyckiej Ligi Siły i Sprawności 2014/2015. Wręczone więc zostały także nagrody za całą Ligę. W kategorii mężczyzn na podium stanęli: 1. Krzysztof Daniszewski, 2. Paweł Kobus, 3. Michał Puchalski. W kategorii kobiet triumfowały: 1. Anna Zduniewicz, 2. Natalia Pachwicewicz, 3. Karolina Nesterowicz. Zwycięzcy ligi otrzymali w nagrodę zegarki. W kategorii amator klasyfikacja końcowa wyglądała następująco: 1. Jakub Oksieńciuk, 2. Błażej Miłkowski, 3. Kewin Szawkało.

Zmagania ligowe cieszyły się dużą popularnością. W sumie sklasyfikowano w całym cyklu prawie 50 zawodników i zawodniczek z Siemiatycz oraz innych miejscowości. Mając to na uwadze MOSiR w listopadzie rozpocznie trzecią edycję ligi zawodami w wielokrotnym wyciskaniu sztangi. O szczegółach będziemy informować w lokalnej prasie oraz mediach elektronicznych (www.mosir-siemiatycze.info).

MOSiR Siemiatycze składa serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie przy organizacji imprez ligi: Leszkowi Łazowskiemu właścicielowi Centrum Poprawy Kondycji Fizycznej w Siemiatyczach oraz Cezaremu Kudelskiemu i Adamowi Stawieckiemu właścicielom siłowni „Kuźnia” w Siemiatyczach.