O nas

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach jest jednostką organizacyjną Urzędu Miasta Siemiatycze. Utworzony został 27 stycznia 1999 r. uchwałą Rady Miasta Siemiatycze Nr VII/28/99. Głównymi zadaniami MOSiRu są utrzymanie bazy sportowo-rekreacyjnej oraz organizacja imprez sportowych i rekreacyjnych na terenie Siemiatycz. MOSiR jest gospodarzem obiektów sportowych oraz ponad 60 ha terenów zielonych oraz 2 zalewów wodnych.

Wyniki imprez

Wielokrotne wyciskanie sztangi 60 kg i 30 kg

3 marca 2019 rozegrane zostały zawody w wielokrotnym wyciskaniu sztangi o wadze 60 kg – kategoria open mężczyzn i 30 kg – kategoria open kobiet i amator. Ta impreza rozpoczęła kolejną edycję Siemiatyckiej Ligi Siły i Sprawności.

Mistrzostwa Siemiatycz w wielokrotnym wyciskaniu sztangi 60 kg i 30 kg odbyły się w siłowni hali widowiskowo-sportowej. Łącznie w zawodach wystartowało 17 zawodników i zawodniczek.

W kategorii open mężczyzn – gdzie wyciskano 60 kg zwycięzcą został Andrzej Barwiejuk (52 powtórzenia). Kolejność na dalszych miejscach wyglądała następująco: 2. Michał Puchalski (51 powtórzeń), 3. Tomasz Mantur (47 powtórzeń), 4. Krzysztof Daniszewski (47 powtórzeń), 5. Marcin Szwed (39 powtórzeń), 6. Grzegorz Kochański (34 powtórzenia).

W kategorii open kobiet Anna Szyszko ciężar 30 kg wycisnęła 30 razy i zajęła 1. miejsce. Miejsce drugie wywalczyła Marzanna Wiśniewska z wynikiem28 powtórzeń.

W kategorii amator zwyciężył Jakub Miłkowski (103 powtórzenia). Na kolejnych miejscach byli: 2. Kamil Soroczyński (91 powtórzeń), 3. Miłosz Szumarski (85 powtórzeń), 4. Igor Rożuk (80 powtórzeń), 5. Kuba Biliński (63 powtórzenia), 6. Radosław Miszczuk (61 powtórzeń), 7, Szymon Zagubień (51 powtórzeń), 8. Łukasz Korowajczuk (49 powtórzeń), 9. Gabriel Rożuk (36 powtórzeń).

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody w postaci odżywek.