Motoriada '10

Kliknij aby powiększyć W dniach 18-20 czerwca odbyła się już czternasta edycja Ogólnopolskiego Zlotu Motorowerów i Motocykli MOTORIADA. Niestety mało sprzyjająca motocyklistom deszczowa aura odstraszyła część potencjalnych uczestników.. Niemniej jednak w zlocie uczestniczyło około 50 osób, spośród których 24 osoby wzięły udział w przygotowanych przez organizatorów zadaniach i testach. W tegorocznej edycji uczestnicy mieli okazję zwiedzić Siemiatycze i Drohiczyn. Mieli także do rozwiązania testy z przepisów ruchu drogowego oraz wiedzy o zwiedzanych miejscach. Musieli się również wykazać umiejętnościami w kierowaniu motocyklem.

W kategorii quadów z trasą zwyciężył Jakub Kozłowski z Kalenia koło Warszawy, 2. miejsce zajął Tomasz Leoniuk z Moszczony Pańskiej, a 3. Grażyna Kozłowska z Kalenia k/Warszawy.  W kategorii motorowerów z trasą 1. był Damian Dąbrowski z Bielska Podlaskiego, 2. miejsce zajął Daniel Lejczyk z Siemiatycz, a 3. Andrzej Tereszkiewicz z Romanówki. W kategorii motorowerów bez trasy 1. był Jakub Tomczuk, 2. Rafał Mińko, a 3. Marek Gredel – wszyscy z Romanówki. W kategorii motocykli z trasą zwyciężył Adrian Kamiński z Białegostoku; 2. miejsce zajął Zenon Boguszewski z Grodziska, a 3. Artur Burkułak z Siemiatycz Stacji. W klasie motocykli bez trasy 1. był Tomasz Pyzowski z Siemiatycz, 2. był Rafał Kiczko z Romanówki a 3. Daniel Bołtromiejuk z Siemiatycz. Klasyfikację rodzinną wygrała rodzina Kozłowskich z Kalenia pod Warszawą . W slalomie równoległym O Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze w motocyklach zwyciężył Artur Burkułak, 2. był Tomasz Pyzowski, a 3. Daniel Bołtromiejuk;  w quadach natomiast 1. był Jakub Kozłowski, 2. Zenon Boguszewski, a 3. Michał Mańkowski

MOTORIADA poza zwiedzaniem najbliższych okolic służy także podnoszeniu umiejętności jazdy i znajomości przepisów ruchu drogowego. Szkoda, że licznie jeżdżąca na skuterach młodzież z Siemiatycz i ich rodzice nie skorzystali z oferty jaką daje zlot.

Sponsorem bardzo licznych nagród i upominków byli: Burmistrz Miasta Siemiatycze, Wójt Gminy Siemiatycze, ATV Polska, PSS Społem w Siemiatyczach, Arton, Sklep Sportowy Atos, Sklep Papierniczy Kubuś z Siemiatycz, Motorland, Kymco, Inter Motors - ogólnopolska sieć sklepów motocyklowych, Castrol Polska, Yamaha Motor Middle Europe B.V. - oficjalny przedstawiciel Yamaha w Polsce, Pirelli Polska, Toyota Material Handling Polska.