Pływackie Mistrzostwa Siemiatycz 2009

Kliknij aby powiększyć 11 lipca na basenie miejskim rozegrane zostały Otwarte Pływackie Mistrzostwa Siemiatycz. Organizatorem był MOSiR Siemiatycze. Zawodnicy w zależności od kategorii wiekowej rywalizowali na dwóch dystansach: najmłodsi z klas 1-3 musieli przepłynąć 25 metrów, pozostali rywalizowali na dystansie 50 m. Do tegorocznych zawodów zgłosiło się 18 zawodników i zawodniczek.

Rywalizację rozpoczęły dziewczęta. Na starcie do 25 metrowego wyścigu stanęły 3 zawodniczki z klas 1-3 i 4-6 szkół podstawowych. W kategorii klas 1-3 zwyciężyła Joanna Konopacka (33,5 s) przed Marysią Zarębą (42,5 s). W kategorii klas 4-6, jak i w połączonym wyścigu dziewcząt zwyciężyła Marta Kościuk (25,1 s).

W rywalizacji chłopców klas 1-3 szkół podstawowych 1. był Mateusz Zaręba (28,6 s) przed Marcinem Zarębą (38,6 s). W kategorii klas 4-6 chłopców 1. miejsce wywalczył Daniel Drabiuk (1’01,3), 2. był Patryk Klebanowski (1’01,8), 3. miejsce zajął Patryk Walendziuk (1’08,6), 4. był Bernard Konopacki (1’08,9), a 5. Krzysztof Półtorak (1’38,6).

W rywalizacji gimnazjalistów najlepszy czas uzyskał Michał Andrzejczuk (41,2), 2. był Łukasz Klebanowski (50,9), 3. Mariusz Konopacki (53,3), a 4. miejsce zajął Rafał Kapusta (1’33,7).

Najciekawszą walkę stoczyli zawodnicy w kategorii open. Bezapelacyjnie najlepszy czas uzyskał Hubert Maćkowiak (31,3). O drugą lokatę niesamowicie wyrównaną walkę stoczyli Jan Sójka (uczeń pierwszej klasy gimnazjum) oraz starszy od niego o dziewięć lat Arkadiusz Boguszewski. Ostatecznie zawodnikom przyznano ex aequo 2. miejsce (33,6), ponieważ różnica pomiędzy pływakami była nie do wychwycenia przy ręcznym pomiarze czasu i sędziowie nie byli w stanie stwierdzić który z nich pierwszy dopłynął do mety. 3. miejsce zajął Erwin Stopczyk (35,9).

Zwycięzcy zawodów otrzymali pamiątkowe medale. Wszyscy którzy zdecydowali się na udział w zawodach otrzymali od organizatorów drobne upominki.