Zawody o tytuł „Najsilniejszego w Siemiatyczach”

Kliknij aby powiększyć 29 sierpnia odbyły się pierwsze w historii zawody o tytuł „Najsilniejszego w Siemiatyczach”. Niestety pogoda tego dnia zdecydowanie nie dopisała – ciągłe opady deszczu skutecznie zniechęcały do udziału w zawodach. Niemniej jednak znalazło się 6 odważnych, którzy spróbowali swoich sił w 4 konkurencjach: wyciskaniu odważnika jednorącz, spacerze z walizkami, uścisku murarza oraz wadze płaczu.

Kliknij aby powiększyć W kategorii lekkiej – do 85 kg – zwyciężył Paweł Kobus. W uścisku murarza podniósł 10 cegieł, 5 kg odważniki utrzymał 1 minutę i 59 sekund, odważnik 17,5 kg podniósł 33 razy, a z dwoma ciężarkami/walizkami o wadze 30 kg przeszedł 106,8 m. Drugie miejsce w tej kategorii wagowej zajął Łukasz Mielniczuk – 10 cegieł w uścisku murarza, 1 minuta i 2 sekundy w wadze płaczu, 42 powtórzenia w wyciskaniu odważnika oraz 98 metrów w spacerze z walizkami. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Rafał Nowaczuk – 9 cegieł w uścisku murarza, 1 minuta 27 sekund w wadze płaczu, 30 powtórzeń w wyciskaniu odważnika oraz 140 m w spacerze z walizkami.

W kategorii cięższej zdecydowanie zwyciężył Krzysztof Różański – 13 cegieł w uścisku murarza, 2 minuty 1 sekunda w wadze płaczu z ciężarkami 5 kg, 60 powtórzeń w wyciskaniu odważnika 17, 5 kg oraz 50 metrów w spacerze z dwiema około 80 kg walizkami zrobionymi z szyn kolejowych. Drugi był Jarosław Mioduszewski – 13 cegieł w uścisku murarza, 1 minuta 18 sekund w wadze płaczu, 53 powtórzenia w wyciskaniu odważnika i 28 metrów w spacerze z walizkami. Trzecie miejsce zajął Paweł Słowikowski – 11 cegieł w uścisku murarza, 1 minuta 20 sekund w wadze płaczu, 43 powtórzenia w wyciskaniu odważnika jednorącz, 16 metrów w spacerze z walizkami.

Zwycięzcy obu kategorii otrzymali ręcznie wykonane statuetki oraz nagrody w postaci koszulek i pasów treningowych, a pozostali uczestnicy puchary i koszulki.

Organizatorzy składają podziękowania Krzysztofowi Różańskiemu za pomoc w przygotowaniu zawodów.