obraz-menu1 obraz-menu2

O nas

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach jest jednostką organizacyjną Urzędu Miasta Siemiatycze. Utworzony został 27 stycznia 1999 r. uchwałą Rady Miasta Siemiatycze Nr VII/28/99. Głównymi zadaniami MOSiRu są utrzymanie bazy sportowo-rekreacyjnej oraz organizacja imprez sportowych i rekreacyjnych na terenie Siemiatycz. MOSiR jest gospodarzem obiektów sportowych oraz ponad 60 ha terenów zielonych oraz 2 zalewów wodnych.

Relacje z imprez

Wielokrotne wyciskanie sztangi ½ ciężaru ciała

Kliknij aby powiększyć 14 grudnia rozegrane zostały zawody w wielokrotnym wyciskaniu sztangi o wadze ½ ciężaru ciała w kategoria open mężczyzn i kobiet. Impreza odbyła się w siłowni Centrum Poprawy Kondycji Fizycznej Leszek łazowski przy ul. Kościuszki 8 w Siemiatyczach. Były to drugie zawody z cyklu Siemiatycka Liga Siły i Sprawności 2013/2014.

W zawodach wystartowało 25 zawodników i zawodniczek. Najliczniej obsadzona była kategoria open mężczyzn oraz amator.

Zwycięzcą w kategorii open mężczyzn został Krzysztof Daniszewski (110 powtórzeń), Paweł Molski (106 powtórzeń) wywalczył drugie miejsce, a na najniższym stopniu podium stanęli Wojciech Mroczkowski i Paweł Kobus (obaj po 105 powtórzeń). Czwarte miejsce wywalczył Karol Romańczuk (101 powtórzeń), piąty był Damian Jakimiuk (96 powtórzeń), szósty Andrzej Barwiejuk (83 powtórzenia), siódmy Marcin Kłusek (79 powtórzeń), ósmy Damian Sandrykowicz (73 powtórzenia), dziewiąty Marcin Szwed (71 powtórzeń), dziesiąty Waldemar Goliszek (64 powtórzenia), jedenasty Łukasz Mielniczuk (60 powtórzeń) i dwunasty Kamil Tokarski (53 powtórzenia).

W kategorii open kobiet po raz kolejny triumfowała Karolina Nesterowicz (20 powtórzeń), drugie miejsce zajęła Natalia Pachwicewicz (11 powtórzeń).

W kategorii amator zawodnicy wyciskali ciężar połowy ciała na ławce poziomej oraz podciągali się na ilość powtórzeń. Klasyfikacja w tej kategorii wyglądała następująco: 1. Marek Gredel (93 wyciśnięcia i 19 podciągnięć), 2. Rafał Kalinowski (69 wyciśnięć i 13 podciągnięć), 3. Damian Leszczyński (69 wyciśnięć i 10 podciągnięć – wywalczył 3. miejsce po dogrywce), 4. Patryk Żak (67 wyciśnięć i 12 powtórzeń), 5. Mateusz Ochental (66 wyciśnięć i 8 podciągnięć), 6. Krzysztof Kryński (61 wyciśnięć i 12 podciągnięć), 7. Mariusz Mickiewicz (53 wyciśnięcia i 9 podciągnięć), 8. Damian Ochental (52 wyciśnięcia i 7 podciągnięć), 9. Damian Buśko (46 wyciśnięć i 3 podciągnięcia), 10. Jakub Oksieńciuk (42 wyciśnięcia i 5 podciągnięć).

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, koszulki oraz nagrody w postaci odżywek ufundowane przez organizatorów.

Serdeczne podziękowania należą się właścicielowi Centrum Poprawy Kondycji Fizycznej – Leszkowi Łazowskiemu, za ufundowanie wielu nagród i upominków dla zwycięzców i pozostałych uczestników imprezy. Między innymi były to nagrody dla osób, które startowały w obu pierwszych imprezach ligi. Każdy z uczestników wyszedł z zawodów z jakimś upominkiem.

Cieszy duża frekwencja oraz wzrastające zainteresowanie ligą. Kolejne zawody Siemiatyckiej Ligi siły i Sprawności 2013/2014 dopiero w przyszłym roku. Szczegółowe informacje ukażą się z odpowiednim wyprzedzeniem w lokalnej prasie oraz na stronach internetowych MOSiR Siemiatycze oraz Urzędu Miasta Siemiatycze, a także w Radiu Białystok i Radiu Podlasie.