obraz-menu1 obraz-menu2

O nas

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach jest jednostką organizacyjną Urzędu Miasta Siemiatycze. Utworzony został 27 stycznia 1999 r. uchwałą Rady Miasta Siemiatycze Nr VII/28/99. Głównymi zadaniami MOSiRu są utrzymanie bazy sportowo-rekreacyjnej oraz organizacja imprez sportowych i rekreacyjnych na terenie Siemiatycz. MOSiR jest gospodarzem obiektów sportowych oraz ponad 60 ha terenów zielonych oraz 2 zalewów wodnych.

Relacje z imprez

Street workout

Podciąganie na drążku

Kliknij aby powiększyć 26 lipca, na niedawno zmodernizowanym i rozbudowanym parku do street workout’u zlokalizowanym przy odkrytym basenie miejskim, odbyły się pierwsze zawody w podciąganiu na drążku na ilość powtórzeń. Zawody zaliczane były do Siemiatyckiej Ligi Siły i Sprawności 2013/2014. W imprezie wystartowało łącznie 16 zawodników.

W kategorii amator przeznaczonej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych wystartowało dwóch uczestników. Zwyciężył Marek Gredel pokonując Jakuba Oksieńciuka.

A kategorii open klasyfikacja wyglądała następująco: 1. Łukasz Mielniczuk (22 zaliczone powtórzenia), Karol Romańczuk (21 zaliczonych powtórzeń), 3. Paweł Sidorczuk (19 poprawnych powtórzeń), 4. ex aequo Mariusz Oksiuta i Krzysztof Różański (17 poprawnych powtórzeń), 5.Damian Sandrykowicz (16 poprawnych powtórzeń), 6. ex aequo Piotr Gryciuk, Paweł Kobus i Paweł Czołomiej (13 poprawnych powtórzeń), 7. Szymon Wanaks (12 poprawnych powtórzeń), 8. ex aequo Michał Puchalski i Sylwester Tokarski (11 poprawnych powtórzeń), 9. ex aequo Rafał Nowaczuk i Krzysztof Daniszewski (8 poprawnych powtórzeń). Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-5 otrzymali nagrody w postaci odżywek sportowych. Zwycięzcy uhonorowani zostali pamiątkowymi pucharami oraz dyplomami.

Rozegrana została również dodatkowa konkurencja poza ligą. Polegała ona na podciągnięciu się z jak największym ciężarem dowieszonym na biodrach lub karku. Zwyciężył w tej rywalizacji również Łukasz Mielniczuk podciągając się z dodatkowymi 55 kg. W nagrodę otrzymał puszkę białka oraz puchar. Zawodnicy próbowali podciągnąć się z 60 kg ale nikomu się ta sztuka nie udała.

Kolejne zawody w ramach ligi już w sierpniu – pompki na poręczach na ilość powtórzeń.