obraz-menu1 obraz-menu2

O nas

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach jest jednostką organizacyjną Urzędu Miasta Siemiatycze. Utworzony został 27 stycznia 1999 r. uchwałą Rady Miasta Siemiatycze Nr VII/28/99. Głównymi zadaniami MOSiRu są utrzymanie bazy sportowo-rekreacyjnej oraz organizacja imprez sportowych i rekreacyjnych na terenie Siemiatycz. MOSiR jest gospodarzem obiektów sportowych oraz ponad 60 ha terenów zielonych oraz 2 zalewów wodnych.

Relacje z imprez

Wielokrotne wyciskanie sztangi 60 kg i 30 kg

Kliknij aby powiększyć 22 listopada rozegrane zostały zawody w wielokrotnym wyciskaniu sztangi o wadze 60 kg – kategoria open mężczyzn i 30 kg – kategoria open kobiet. Ta impreza rozpoczęła drugą edycję Siemiatyckiej Ligi Siły i Sprawności. Już na wstępie należą się podziękowania właścicielom siemiatyckich siłowni Adamowi Stawieckiemu i Cezaremu Kudelskiemu (siłownia „Kuźnia”) oraz Leszkowi Łazowskiemu (Centrum Poprawy Kondycji Fizycznej „Lech Computers”) za wsparcie przy organizacji ligi.

Mistrzostwa Siemiatycz w wielokrotnym wyciskaniu sztangi 60 kg i 30 kg odbyły się w siłowni „Kuźnia”. Łącznie w całych zawodach wystartowało 18 zawodników i zawodniczek.

W kategorii open mężczyzn – gdzie wyciskano 60 kg zwycięzcą został Andrzej Barwiejuk (45 powtórzeń). Kolejność na dalszych miejscach wyglądała następująco: 2. Paweł Kobus (42 powtórzeń), 3. po dogrywce Marcin Szwed (40 powtórzeń), 4. Krzysztof Daniszewski (40 powtórzeń), 5. Kamil Oksieńciuk (38 powtórzeń), 5. Michał Puchalski (37 powtórzeń), 7. Sylwester Tokarski (36 powtórzeń), 8. ex aequo Marek Fiącek i Grzegorz Sadowski (26 powtórzeń).

W kategorii open kobiet ciężar 30 kg najwięcej razy wycisnęła Karolina Nesterowicz (44 powtórzenia), drugie miejsce zajęła Anna Zduniewicz (20 powtórzeń) a trzecie miejsce wywalczyła Natalia Pachwicewicz (14 powtórzeń).

Jako dodatkową konkurencję dla amatorów przeprowadzono wielokrotne wyciskanie sztangi 30 kg i podciąganie na drążku na ilość powtórzeń. Zwyciężył Jakub Oksieńciuk (89 powtórzeń w wyciskaniu + 4 podciągnięcia), drugie miejsce zajął Mateusz Panasiuk (76 powtórzeń w wyciskaniu + 13 podciągnięć na drążku), trzecie miejsce po dogrywce wywalczył Maciej Kalinowski (61 powtórzeń w wyciskaniu + 11 podciągnięć). Kolejność na dalszych miejscach: 4. Karol Kalita (48 powtórzeń w wyciskaniu + 24 podciągnięcia), 5. Mariusz Konopacki (53 powtórzenia w wyciskaniu + 14 podciągnięć), 6. Jakub Tomczuk (58 powtórzeń w wyciskaniu + 7 podciągnięć).

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, koszulki oraz nagrody w postaci odżywek.

Kolejne zawody ligi – wielokrotne wyciskanie ½ ciężaru ciała na ilość powtórzeń - odbędą się w styczniu 2015 roku w Centrum Poprawy Kondycji Fizycznej przy ul. Kościuszki 8 w Siemiatyczach. Czekają kolejne punkty do zdobycia w łącznej klasyfikacji ligi.